Import z Chin – co warto wiedzieć przed zakupem?

Import z Chin w obecnych czasach cieszy się dość dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej.

Rzetelność sprzedawcy
Przed rozpoczęciem procesu importu z Chin warto przede wszystkim sprawdzić rzetelność wybranego sprzedawcy, ponieważ jest to jeden z najważniejszych aspektów całej działalności. Ceny produktów oferowanych w Chinach są bardzo korzystne, jednak dość często wymagane jest dokonanie przedpłaty. W przypadku nierzetelnego sprzedawcy może to być ryzykowne. Dlatego bardzo dobrym pomysłem będzie sprawdzenie opinii na temat danego sprzedawcy w Internecie, a także zapoznanie się z opiniami innych polskich przedsiębiorców.

Jakość towarów
Kolejnym istotnym aspektem importu towarów z Chin jest sprawdzenie ich jakości. Produkty sprzedawane na terenie tego kraju mogą być względem siebie dość zróżnicowane, jeśli chodzi o parametry jakościowe. Dlatego przed podjęciem decyzji o imporcie warto zapoznać się z dostępnymi informacjami na temat oferowanych produktów, a także z ich zdjęciami. Warto sprawdzić, czy zdjęcia przedstawiają dany produkt w sposób rzeczywisty, czy też go nieco zniekształcają.

Forma płatności
Import z Chin może uwzględniać również dość zróżnicowane formy płatności, dlatego powinno się zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt. W niektórych przypadkach wymagane jest posiadanie karty kredytowej, a transakcje najczęściej są realizowane w dolarach amerykańskich. Dlatego istnieje konieczność przemyślenia, czy warto zakładać konto walutowe.