Dlaczego warto skorzystać przy imporcie z pośrednika, który ma swoją siedzibę w Chinach?

Dużo osób rozpoczynających import z Chin uważa, że korzystanie z usług pośrednika to zbędna strata pieniędzy. Jest to jednak pogląd w wielu przypadkach błędny. W poniższym artykule spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto skorzystać przy imporcie z pośrednika, który ma swoją siedzibę w Chinach?

Pośrednik w imporcie w Chinach


W wielu przypadkach chińskie fabryki dają lepsze warunki współpracy firmom, które również mają siedziby w Państwie Środka. Dzieje się tak, ponieważ pośrednik prawdopodobnie przyciągnie do producenta kolejnych klientów. Kolejną istotną kwestią jest dobra znajomość lokalnego rynku przez pośredników w przeciwieństwie do osób z innego kontynentu. Mając to na uwadze, może okazać się, że poniesienie kosztów pośrednika w ostatecznym rozrachunku zmaksymalizuje zysk.

Bezpieczeństwo importu


Importowanie towaru z Chin wbrew pozorom nie jest prostą sprawą. Zdobycie wszelkich certyfikatów i pozwoleń nie leży po stronie producenta, a importera. Popełnienie błędu w jednym z pierwszych etapów może przynieść bardzo poważne skutki. W najlepszym razie doprowadzą one do opóźnienia dostawy, w najgorszym może dojść do dużych strat w związku z brakiem możliwości wprowadzenia towaru do obrotu lub nawet brakiem towaru. Doświadczony pośrednik zadba, aby wszystkie dokumenty były poprawnie wypełnione oraz aby towar posiadał wymagane prawem dopuszczenia i certyfikaty. Dodatkowo w przypadku problemów z towarem, pomoże przy reklamacji, zatrzymaniu przesyłki na granicy czy sprawdzeniu oryginalności.