Dlaczego warto przeprowadzić inspekcję jakości w Chinach?

Import z Chin wcale nie musi wiązać się z dużym ryzykiem. Wiadome jest, że wielu dostawców nie jest godnych zaufania. Właśnie dlatego warto jest skorzystać z usług specjalistycznej firmy, która przeprowadza inspekcję jakości towarów. Zostaną one skontrolowane jeszcze przed transportem do kraju docelowego. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy chcą podnieść poziom bezpieczeństwa. Atutem jest również możliwość zminimalizowania ryzyka straty gotówki.

Zgodność towarów z umową

Każdy importer towarów z Chin zawiera umowę z dostawcą. Nie zawsze jednak otrzymane produkty są zgodne z wymaganiami. Bardzo często podczas ich wytwarzania dochodzi do zamiany surowców. Dopiero po odebraniu przesyłki okazuje się, że jakość artykułów jest o wiele niższa niż zakładano. Dzięki inspekcji jakości można uniknąć wielu nieprawidłowości. Należy również wspomnieć, że przedsiębiorstwo odpowiedzialne za kontrolę towarów może zweryfikować, czy dana fabryka ma możliwość ich wytworzenia zgodnie z ustalonymi standardami.

Kilka etapów inspekcji jakości

Można wyróżnić następujące etapy inspekcji jakości towarów w Chinach:
1. Kontrola przed produkcją
2. Kontrola podczas produkcji
3. Kontrola poprodukcyjna
4. Kontrola podczas załadunku


Oczywiście nie zawsze wymagane jest wdrożenie kompleksowej inspekcji. Czasami wystarczy jedynie zweryfikowanie towarów podczas załadunku. Jeśli nie spełniają one przyjętych norm, to nie dojdzie do transportu. Bywa tak, że możliwa jest wymiana wadliwych sztuk na nowe.