Dlaczego warto importować z Chin?

Wraz z ciągłym wzrostem konkurencji swojej firmy, przedsiębiorcy coraz częściej decydują się import z chin, jak i z innych krajów na terenie Unii Europejskiej. Takie transakcje są zwykle obarczone dodatkowymi procedurami, w tym także koniecznością przejścia odprawy celnej.

Na co zwrócić uwagę przed sfinalizowaniem transakcji?

Jest wiele czynników, które wpływają na bezpieczeństwo zakupów z zagranicy. Przede wszystkim należy sprawdzić rzetelność klienta. Zagraniczni kontrahenci często kuszą swoich potencjalnych klientów atrakcyjną ceną i doskonałym opisem towaru, przez co zapominamy o sprawdzeniu ich rzetelności i uczciwości przed rozpoczęciem transakcji. Warto również pamiętać, ze przy tego typu transakcjach zwykle wymagana jest przedpłata, w związku z tym dla bezpieczeństwa, należy przeprowadzić pewnego rodzaju wywiad w Internecie. Opinie na temat większości kontrahentów istniejących na rynku od dłuższego czasu bez problemu odnajdziemy na wszelkiego rodzaju forach internetowych i przeznaczonych do tego stronach.

Import z Chin a jakość towarów

Od lat istnieje teoria, że towary wyprodukowane w Chinach są bardzo niskiej jakości. Fabryki w tym kraju, jak i każdym innym na świecie wytwarzają zarówno towary wysokiej, jak i niskiej jakości. O tym jakiej jakości towar otrzymamy, zależy wyłącznie od naszego wyboru, a najczęściej wybieramy towary o najniższej cenie. Te o wyższej jakości i cenie, zwykle odpowiadają jakości towarom produkowanym w Polsce, ale ze względu na ich wyższą cenę, ich import nie jest opłacalny. W związku z tym, przed dokonaniem zakupu należy dokładnie sprawdzić, czy dany towar będzie odpowiadał naszym potrzebom.