Co warto zwiedzić w Chinach?

Chiny to odległy kraj, który większość osób kojarzy jednoznacznie z produkcją wielu rzeczy, które można kupić w naszym i nie tylko naszym kraju. Import z Chin od lat nie maleje, importuje się stamtąd w zasadzie wszystko. Od spinek do włosów, po odzież, elektronikę, a nawet samochody. Nie każdy jednak wie, że jest to przede wszystkim kraj wart zobaczenia. Co warto zwiedzić w Chinach?

Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński to jedyna budowla na ziemi widoczna nawet z kosmosu. Uznany jako jeden z największych cudów świata i wpisany na listę UNESCO. Długość muru to ponad 21 tysięcy kilometrów. Miał chronić ten kraj przed najazdami wrogów. Dziś jest wspaniałą atrakcją turystyczną.

Zakazane Miasto

To zbudowany w 1420 roku pałac cesarski. Obecne uznawany jako największa i tak doskonale zachowana struktura pałacowa na świecie. Zwiedzając Zakazane Miasto, można obejrzeć szereg cennych dzieł sztuki. Zwraca uwagę także tradycyjna chińska architektura. Każdy, kto odwiedza to miasto, jest pod sporym wrażeniem tego co tam można zobaczyć.

The Forbidden Palace with morning sunrise in beijing city, China

Armia Terakotowa

Armia Terakotowa to zbiór naturalnej wielkości rzeźb właśnie z terakoty. Są to rzeźby przedstawiające ludzi. Co interesujące, każda z nich ma nawet zachowane naturalne rysy twarzy. Szacuje się, że przy tworzeniu tej unikalnej armii ludzi brało udział nawet 700 tysięcy robotników.

Spływ rzeką LI

Rzeka Li to jednak z najbardziej znanych rzek w Chinach. Spływ rzeką LI to wyprawa, która trwa nawet pięć godzin. Podczas spływu rzeką, można zobaczyć tradycyjne chińskie zabudowania i niezwykle malownicze widoki.

Bamboo raft on the Li river near Yangshuo, Guanxi province, China

Kamienny Las

Bardzo oryginalne miejsce stworzone przez naturę. Na skutek erozji i wypiętrzania wapnia, z litych skał powstał swego rodzaju las. Niektóre skały są tylko nieco grubsze od drzew i mają wysokość nawet 30 metrów. Wiele z nich wygląda jak swego rodzaju rzeźby. Stąd między innymi ich nazwy takie jak Słoń, Feniks czy Kwiat Lotosu.

Zhangjiajie cliff mountain at Wulingyuan Hunan China

To oczywiście tylko niewielki wycinek tego co warto zobaczyć w ogromnych Chinach. Każdy, kto rozważa wyjazd do tego kraju, powinien sporządzić jakiś plan zwiedzania. W trakcie jednego pobytu nie da się bowiem zobaczyć wszystkiego co interesujące, można jednak zwiedzić bardzo dużo.